Kā apgūt Taro kārtis: iesaka populāri Taro blogeri. 1.daļa
Nav pareizu un nepareizu veidu kā tulkot Taro kārtis, tāpat nav pareizu un nepareizu veidu kā tās apgūt. Mana pati galvenā atziņa par tēmu: vienlīdz svarīgi ir savienot divas būtiskās lietas - savu intuitīvo izpratni ar tradicionālajām kāršu nozīmēm. Katrs kāršu tulkotājs laika gaitā izstrādā savus paņēmienus, tāpat izveido saikni ar kārtīm un pat, iespējams, savas individuālās kāršu nozīmes. Te es nedomāju pilnīgi citu, atšķirīgu sistēmu (nekad neesmu ar tādu sastapusies), bet katram tulkotājam var būt svarīgs kāds cits aspekts, kas viņam “nostrādā” ik reizi, kad konkrētā kārts parādās izlikumā. Šķiet, ka tas ir saistīts ar asociatīvo domāšanu vai tamlīdzīgi. Gan jau, ka kāds šo lietu ir pētījis, bet es šodien ne par to. Es šodien - par paņēmieniem, kas iesācējiem palīdz apgūt Taro kāršu tulkošanu.
Sākumā, kā jebkurā arodā vai praksē, Taro mācekļiem ir labi vērot meistarus, lasīt vai klausīties viņu pieredzē. Tādēļ nolēmu apkopot vairāku šobrīd populāru Taro meistaru - blogeru padomus un ieteikumus par to, kā apgūt Taro.
Rakstam būs vairākas sērijas, jo pirmkārt, sanāktu pārāk gari, un otrkārt, ja kāds tiešām vēlas kaut ko apgūt, tad laikam labāk ir saņemt informāciju pa daļām, varbūt pat pamēģināt kaut ko no tā praksē - kā tas katram strādā.
Attēls no brigitesselmont.com
Sākšu ar austrālieti Biddy jeb Brigitu Eselmontu no biddytarot.com. Ne tāpēc, ka šie ir kaut kādi visvislabākie ieteikumi, bet vienkārši tāpēc, ka viņa un viņas vietne ir ļoti pamanāma internetā, vienmēr aktuāla, vispusīga, ar mūsdienīgu noformējumu. Nu jau Biddy ir izdevusi arī grāmatu un savu kāršu kavu. Viņas vietne bija pirmā, kam piesekoju (kamēr apnika :)). Ļoti daudz informācijas, un var pamācīties kā Taro pārvērst par pilna laika biznesu. Ieteikumi nav precīzs tulkojums no angļu valodas, bet mans brīvs pārstāsts tuvu tekstam. Visu rakstu angļu valodā var atrast šeit https://www.biddytarot.com/how-to-read-tarot-cards-for-beginners/
1. Izvēlēties savu kavu!
Katram jāizvēlas tā, kas rezonē vizuāli un enerģētiski, un vislabāk, ja ir iespēja apskatīt visas kārtis (paturēt rokās fiziski).
2. Iepazīties ar kārtīm - burtiski.
Nesteidzīgi un rūpīgi apskatīt vienu aiz otras (veltīt 3-4 minūtes katrai), vienlaikus domājot par šiem trim jautājumiem: ko es pamanu, par ko man tas liek domāt, ko es ieraugu pirmo.
3. Dienas kārts.
Labākais veids kā apgūt un veidot sev saprotamas un personiskas nozīmes, ir katru dienu izvilkt 1 kārti, apskatīt to, pārdomāt - uz kādām enerģijām man šodien fokusēties vai, ko tas varētu nozīmēt, bet vakarā - ko es šodien piedzīvoju, kādā veidā tas saistās. Ar laiku šādi veidojas personisko nozīmju “banka”.
4. Sākt ar vienkāršiem 3 kāršu izlikumiem.
Vispirms radīt vidi un noskaņu (sveces, akmeņi, mūzika utt.). Tad uzdot jautājumu. Sajaukt kārtis, izlikt. Vērot attēlus - ko tie stāsta tieši tev (tas var atšķirties no grāmatās rakstītā). Ļoti labi ir veikt pierakstus.
Tā nu pirmie četri padomi ir izskatīti. Nākamreiz par to, ko iesaka Keitija no DailyTarotGirl - arī samērā pamanāma vietne ar savu īpašu “rokrakstu”.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.