“Pitagora kvadrāts” - 9 kārtis, daudzveidīgas interpretācijas iespējas
Ar nosaukumu “Pitagora kvadrāts” Taro praksē ir pazīstams deviņu kāršu (3x3) izlikums. Šķiet gan, ka ar pašu Pitagoru un viņa idejām tam ir maz sakara. Sengrieķu domātāja Pitagora un viņa sekotāju prāta vingrinājumi skaitļu pasaulē un tiem sekojošie interesantie atklājumi pasaulei ir zināmi kā, piemēram, slavenā Pitagora teorēma a2+b2=c2. Pitagorieši izgudroja skaitļu kvadrātus, piemēram, šo pašu 3x3 jeb “3 kvadrātā”, kurā ir sakārtoti skaitļi no 1 līdz 9...
Pitagors un viņa skolnieki arī radīja tā saucamo Maģisko kvadrātu, kurā skaitļi no 1-9 ir sakārtoti tā, ka diagonāles un līnijas visos virzienos dod summu “15”. Pastāvot 8 varianti, kā ideāli aizpildās kvadrāts ar skaitļiem 1 - 9!
Manis piedāvātais variants ir “ne tik maģisks”, jo, vienkārši sarakstot rindās 1-2-3, 4-5-6 un 7-8-9 (nav svarīgi, no kura stūra sāk), iegūst tādu kvadrātu, kur abu diagonāļu un abu vidējo rindu katra atsevišķā summa ir 15. Taro pasaulē šo kvadrātu sauc arī par Saturna kvadrātu pēc XV Arkāna (Velna kārts astroloģiskā atbilstība ir Mežāzis, ko pārvalda Saturns).
Izlikums “Pitagora kvadrāts”
Šis ir universāls izlikums, kurš noder cilvēka personības un visdažādāko situāciju atklāšanai. Pieņemsim, ka mans variants (kāršu pozīcijas to izlikšanas kārtībā) ir šāds:
1 - 2 - 3
4 - 5 - 6
7 - 8 - 9
Šīs deviņas pozīcijas un to kombinācijas iespējams skaidrot vairākos veidos. Var izmantot visus vai tos, kas liekas nepieciešami.
1 - 2 - 3 Ideju un domu līmenis; sapņi un tas, uz ko tiecas
4 - 5 - 6 Jūtu, emociju, attiecību, pārdzīvojumu līmenis
7 - 8 - 9 Materiālais līmenis - ārējās izpausmes, vai arī - tas, kas nav redzams, bet ietekmē situāciju (zemapziņa)
Tālāk vertikāles...
1 - 4 - 7 Pagātne jeb kāpēc radās šī situācija (problēma) vai arī idejas, sapņi un tas, uz ko tiecas
2 - 5 - 8 Tagadne vai pašreizējais stāvoklis, ikdiena
3 - 6 - 9 Nākotne jeb kas sagaida
Tālāk diagonāles…
1 - 5 - 9 un 3 - 5 - 7 pārmaiņas, ietekmes, iespējas, virzieni, uz kurieni situācija attīstās
Vēl iespējams izmantot stūra kārtis kā situācijas kontekstu, sākot skaidrot no 1 pulksteņrādītāja virzienā vai pa pretējiem pāriem 1 - 9 un 3 - 7
Visbeidzot, var apskatīt centrālo kārti jeb pozīciju “5” kā personu vai situācijas būtību raksturojošu.
Kārtis pozīcijās 3 - 6 - 9 un abās diagonālēs skatāmas kopā, ja vēlas vairāk uzzināt par iespējamo situācijas attīstību vai rezultātu.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.