Taro iesācējiem: alternatīvs veids kā nostiprināt atmiņā kāršu nozīmes
Pirms kāda laiciņa jau uzsāku par šo tēmu runāt Gundegas Taro FB kontā, toreiz mazliet citā griezumā - pastāstot par trīs kāršu izlikumu ar nosaukumu “Atrast cerību”. Šodien blogā gribu parunāt par līdzīgu noderīgu paņēmienu, kas palīdzēs nostiprināt Taro kāršu nozīmju zināšanas, kad jau ir neliels zināšanu pamats. Ļoti iespējams, ka metode strādā arī, ja nav tikpat kā nekādu zināšanu - pilnīgiem iesācējiem. Būtu jāpamēģina un jāskatās, kā tas jums der. Diemžēl ar savu pieredzi šajā lietā vairs nevaru padalīties, jo mans sākums Taro kāršu pasaulē bija - klausīties un pierakstīt (daudz un ātri:)).
Īsumā doma ir šāda… Lai apgūtu Taro kāršu nozīmes, jūs tās varat censties iegaumēt no aprakstiem (“likt bildi kopā ar tekstu”), bet varat arī vairāk paļauties uz savu intuīciju, vērojot attēlus un domājot, ko tie priekš jums nozīmē. Pirmais ir tradicionālais veids un,
lai gan ir kaudze grāmatiņu, kas sola “apgūt Taro 10 minūtēs bez iegaumēšanas”, diemžēl nedomāju, ka pavisam bez iegaumēšanas varēs iztikt. Kā katrā lietā, vispirms ir jāapgūst ābece.
Tad ir otrais veids - vairāk intuitīvais. Intuīcijai kāršu tulkošanā ir izšķiroša nozīme, īpaši tanī brīdī, kad jūsu priekšā ir vesels izlikums un nu jāsaprot “ko tas viss kopā vispār nozīmē”. Tomēr nozīmju zināšanas ir kā bāze - tā ābece, ar ko sākas visas lietas. Pieņemot, ka ar ābeci puslīdz esat tikuši galā, var pamēģināt šādu jauku paņēmienu, ejot it kā “no otras puses”.
Kā tieši to darīt? Paldies, ka pajautājāt:)
Iedomājieties tēmu vai situāciju, ņemiet savu mīļo kāršu kavu un sāciet atlasīt kārtis, kuras, kā jums šķiet, atbilst šai situācijai vai tēmai. Dažreiz to būs vairākas (daudz), dažreiz mazāk. Piemēram, šādas situācijas: “love is in the air” - Mīlētāji, Kausu Dūzis un Bruņinieks, 2 un 10 Kausi, 4 Zižļi…; darbs dabā un ar dzīvniekiem - 9 Pentakli, Imperatore, Spēks, Pentaklu Karaliene…; kad lietas nevirzās - tas būs Pakārtais, 2 vai 8 Zobeni, 4 Pentakli...: pārmaiņas - Nāve, Āksts, Triumfa rati, Tornis, Spriedums, 5 un 8 Zižļi, Bruņinieki...; krāpšana - Mags apgriezti, 3 un 7 Zobeni, un 7 Kausi, apgrieztas Kausu galma kārtis… Un tā joprojām.
Lai šo darītu, nekas daudz par kāršu nozīmēm nav jāzina, bet jāvadās no attēliem - cilvēku pozām, sejas izteiksmēm un darbībām, dabas tēliem, attēlos izmantotās krāsu gammas, kādiem simboliem, kuri jūs uzrunā noteiktā veidā, lai gan nevarat uzreiz pateikt, - kāpēc.
Piemeklējot atbilstošās kārtis, jūs, visticamāk, pievērsīsiet lielāku uzmanību kādām atsevišķām kārtīm, varbūt atklāsiet priekš sevis kādu jaunu niansi, par ko līdz šim nebijāt iedomājies, varbūt prātā ienāks kāda asociācija vai situācija no pieredzes. Kā rakstīts grāmatas “Tarot Face to Face”(Marcus Katz, Tali Goodwin) ievadā:
Sastopoties aci pret aci ar septiņdesmit astoņu Taro kāršu attēliem, mēs tikai sastopamies aci pret aci ar sevi.
Tas viss kopā kalpos mērķim - nostiprināt atmiņā Taro kāršu nozīmes, jo atmiņa tā darbojas - lai iemācītos ko jaunu, tai ir nepieciešams kaut kas, kam jauno informāciju “piesiet”.
Asociācijas šim mērķim ir ļoti noderīgas, jo tās ir personiskas. Tās ir jūsu asociācijas un tādējādi - jūsu zināšanas.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.